28 Kasım 2015 Cumartesi

Kremalı Bisküviler
Merhabalar,

Sevdiklerinizle birlikte farklı lezzeteler denemek, özellikle de mutluluk kaynağımız olan tatlılar hazırlamak için her zaman çok uzun vakitlere ve bol malzemeye ihtiyacımız yoktur.

Kendimize keyifli dakikalar yaşatacak çok kolay, pratik ve bir o kadar da özel tarifler bulabiliriz bence...
İşte sizin için, buna dair fikirlerimden sadece bir örnek...Daha evvel bir çok kez vermiş olduğum "Fulya'pım" sütlü krema/muhallebi tarifimi (farklı tariflerimde kullandığım ama genel tatlı tariflerinde kullanıma son derece uygun olan ev yapımı muhallebi/krema/puding tarifimi) hazırladığım bir gün kalan muhallebi ile yapılabilecek pratik bir alternatif tarif geliyor...

İki adet, yulaflı ya da kakaolu da olabilir tercih sizin, bisküvi arasına yaptığınız muhallebiden koyarak, bisküvilerle eşliğinde muhallebili tost hazırlayın:)) daha sonra yan taraflarını kaplamak üzere, bunları kakaoya bulayarak resimde gördüğünüz gibi servis edin.

Hatta bunların üzerine çikolata sosu da dökebilirsiniz.

Tabi ki bu şirin şeyleri hazırlamak için her zaman yaptığınız muhallebiden bir miktar kalmasını beklemek zorunda değilsiniz:))) yani özellikle sırf bu keyifli tarifi yapmak için de özel olarak kremalar/pudingler hazırlayabilir ve evinizde kendi kremalı bisküvilerinizi hazırlayabilirsiniz.

Afiyet Olsun...
 SAYFAMI BEĞENMENİZİ ARZU EDİYORUM, Kİ BU YOLDA SİZLERLE DAHA FAZLA DEVAM EDELİM...
BUNA DUYARLI OLACAĞINIZDAN EMİNİM.
TEŞEKKÜRLER.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder